Iranas

Pasirinkite

Šioje kelionėje:

 • susipažinsite su Persijos kultūros palikimu bei sužinosite apie kažkada buvusių galingų, vėliau žlugusių imperijų pergales;
 • pamatysite persiškus rojaus sodus;

 • mėgausitės kvapų ir skonio įvairove: gardūs kebabai ir troškiniai, biriausi ryžiai, saldžiausi vaisiai, daugybė arbatos rūšių, įvairūs saldumynai, prieskoniai, kaljanai;
 • neliksite abejingi Isfahanui -visiškai pelnytai vadinamu „ Rytų perlu“ ar „Pasaulio puse“; Širazui- Persijos poetų, šventyklų ir rožių miestui; Jezdui- kerinčio Rytų pasaulio įsikūnijimui su daugybe minaretų, mečečių kupolų, vėjo bokštų siluetais, senojo miesto labirintais…
 • aplankysite garsiuosius turgus, kuriuose kadaise apsipirkdavo tiek šeichai, tiek paprasti mirtingieji, kurie šurmuliuoja ir šiandien…
 • leisitės į nepamirštamas derybas su garsiųjų persiškų kilimų pardavėjais…

1 DIENA. VILNIUS–STAMBULAS–ŠIRAZAS

Skrydis Vilnius–Stambulas–Širazas.

2 DIENA. ŠIRAZAS (P, V)

Po vidurnakčio atskridę į Širazą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi gido vyksite į viešbutį. Po pusryčių jūsų lauks visos dienos apžvalginė ekskursija po Širazą. Jos metu aplankysite Narenjestano apelsinmedžių sodus, Eramo sodus, vieną gražiausių Nasiro al Mulko mečetę, Hafizo ir Saadi kapavietes. Sunku atrasti bent vieną iranietį, neskaičiusį Hafizo lyrikos. Daugybė jo eilėraščių sudėta į rinkinį – divaną. Poetas buvo aukštosios teologijos mokyklos dėstytojas ir mintinai mokėjo visą Koraną. Dengtoje galerijoje galėsite įsigyti eilėraščių knygų įvairiomis užsienio kalbomis. Apžiūrėsite Vakilio kompleksą, kurį sudaro turgavietė ir mečetė. Vakare aplankysite (kitatikiai ne visada įleidžiami į vidų) šacho Čerago mauzoliejų su didžiuliais svogūnų formos kupolais. Šią šventovę lanko piligrimai iš visos šalies. Susipažinimo vakarienė ir nakvynė viešbutyje Širaze.

3 DIENA. ŠIRAZAS–PERSEPOLIS–NAKŠ-E ROSTAMAS–ŠIRAZAS (P)

Po pusryčių išvyksite į persų miestą Persepolį. V a. pr. Kr. karalius Darijus pastatė Takht-e Jamshido sostą – taip persiškai vadinamas Persepolis. Šio miesto liekanos byloja apie pritrenkiančią Achaimenidų galią. Tai tikras lobynas turistams: išlikę bareljefai, kolonos, skulptūros mena kadaise gyvavusią galingą valstybę, sujungusią 28 tautas. Miestą nukariavęs Aleksandras Makedonietis buvo pritrenktas jo prabangos ir didybės. Sakoma, kad prireikė 20 tūkst. kupranugarių karavano jo turtams išvežti. Ypač įspūdinga sosto salė – apadana. Ji yra tikslaus kvadrato formos, spėjama, 25 m aukščio. Ją kūrė Lidijos architektai, o ilgus dešimtmečius statė tūkstančiai darbininkų. Apadanoje kasinėjimų metu rasta daug dokumentų, liudijančių Persepolio istoriją. Aplankysite senąsias Persijos karališkąsias kapavietes Nakš-e Rostame, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bei septynis Sasanidų dinastijos laikų reljefus, skirtus pergalei prieš Romos imperatorių Valerijaną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Širaze.
Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

4 DIENA. ŠIRAZAS–PASARGADAI–ZEINODINO KARAVANSARAJUS (P, V)

Po pusryčių išvyksite į Pasargadus – senovės Persijos miestą, pirmąją Persijos sostinę. Miestas apie 550 m. pr. Kr. įkurtas Kyro Didžiojo. Čia išliko Kyro Didžiojo akmeninis mauzoliejus (keturkampis statinys dvišlaičiu stogu ant šešių pakopų pakylos), reljefais puoštų rūmų, Ugnies šventyklos bokšto, tvirtovės griuvėsių. Apie 1 km nuo tvirtovės rasti du monolitiniai akmens altoriai su laiptais. Vėliau tęsite kelionę link Jezdo. Tai miestas, įsikūręs dviejų didžiulių druskos dykumų Dešte Keviro ir Dešte Luto pakraštyje. Ši vieta per ilgą savo istoriją suteikė prieglobstį daugeliui dėl politikos ir religijos persekiotų žmonių. Oazėje iki šių dienų gyvena Zaratustros pasekėjai, išvengę vykdytos islamizacijos. Čia plyti derlingi laukai ir granatmedžių plantacijos, gyvybės besisemiančios iš kanalų, kurių atšakos veda į kalnų masyvą. Miestas įsikūręs 1220 m aukštyje. Čia sausa ir karšta. Pakeliui aplankysite Abargo miestą, įsikūrusį dykumoje ir garsėjantį ledo saugyklomis bei 4 tūkst. metų amžiaus kiparisu. Likus apie 60 km iki Jezdo, sustosite nakvynei Zeinodino karavansarajuje. Vakarienė ir nakvynė karavansarajuje.
Nuvažiuotas atstumas apie 400 km.

5 DIENA. JEZDAS (P)

Po pusryčių išvyksite į Jezdą ir leisitės į visos dienos ekskursiją po senąjį Jezdą. Aplankysite Penktadieninę mečetę (XIII–XIV a.), kurios stilingi minaretai, puošti turkio spalvos fajansu, yra aukščiausi Irane, o kiekviena glazūruota apdailos plytelė byloja apie spalvų ir grožio darną; Amir Chakhmago kompleksą; Doulat Abado sodus ir rūmus, išsiskiriančius ypatinga ventiliacija – vėjo bokštais; Dvylikos imamų mečetę, pastatytą XI a. iš nedegtų molio plytų ir išsiskiriančią unikalia architektūra. Šioje mečetėje išrašyti visų imamų vardai, bet nė vienas nėra šioje vietoje palaidotas. Senasis Jezdas – tai siaurų gatvelių ir molinių statinių, besiglaudžiančių vienas prie kito, labirintas, čia pradingsta žingsnių garsai, ryškiu kontrastu švyti mėlyno dangaus lopinėliai. Lankysitės Zaratustros pasekėjų laidojimo vietoje – vadinamuosiuose tylos bokštuose. Tai netoli miesto išlikę du kūgio formos kalnai, į kurių vieną teks įkopti. Nors įsigalėjus islamui zoroastristų ritualas šalyje yra uždraustas, tačiau paskutinės apeigos šiame kalne vyko prieš 60–70 metų. Dar viena garsi vieta – zoroastristų Ugnies šventykla, kurios didžiuliame metaliniame inde ne vieną tūkstantį metų dega šventoji ugnis. Religijos pasekėjai dar vadinami ugnies garbintojais, o šis kultas vaidino svarbų vaidmenį nuo Achaimenidų dinastijos laikų. Zoroastrizmas yra viena pagrindinių monoteistinių religijų (kitos: krikščionybė, islamas, judaizmas, sikhizmas), jos atstovai garbina ugnį, žemę, vandenį ir orą. Jei bus galimybė, apsilankysite stipruolių sporto zurkanės treniruotėje. Nakvynė viešbutyje Jezde.

6 DIENA. JEZDAS–NAINAS–ISFAHANAS (P, PI)

Po pusryčių išvyksite į Isfahaną. Pakeliui Naine aplankysite seniausią Irano mečetę, pastatytą IX a., istorinį senamiestį. Tęsite kelionę į Isfahaną. Vakare galėsite grožėtis arkiniais tiltais, statytais XII–XVII amžiais. Nakvynė viešbutyje Isfahane.
Nuvažiuotas atstumas apie 340 km .

7 DIENA. ISFAHANAS (P, PI)

Po pusryčių laukia visos dienos ekskursija po Isfahaną. Tai gražiausias pasaulyje persų meno centras su nuostabaus grožio mečetėmis ir stilingais minaretais. Šis miestas vadinamas Rytų perlu arba Pasaulio puse. Imamo aikštė, kurią juosia dviaukštės arkados, šeicho Lotfollos ir Imamo mečetės – įspūdingiausias persų architektūros paminklas. Aplankysite Ali Kapu ir Čehel Sotun rūmus, kuriuos XVII a. pastatė valdovas Abasas II. Rūmai dar vadinami keturiasdešimties kolonų rūmais dėl dvidešimties kolonų atspindžio vandens baseine. Ekskursiją baigsite garsiajame turguje, kuriame veikia daugybė meno ir amatų dirbinių parduotuvėlių, gausu prieskonių, vaisių. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

8 DIENA. ISFAHANAS (P)

Po pusryčių tęsite ekskursiją po miestą. Už savo grožį šis miestas turi būti dėkingas Sefevidų valdovui Abasui I, kuris XVI a. pabaigoje valdė šalį ir perkėlė sostinę į Isfahaną. Lankysitės Penktadieninėje mečetėje. Tai viena seniausių ir gražiausių mečečių Irane bei pasaulyje, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Užsuksite į armėnų kvartalą ir Vank bažnyčią, garsėjančią puikia tapyba; joje ir dabar galima sutikti armėnų, ne per seniausiai atvykusių į Iraną. Lakštingalų soduose apžiūrėsite XVII a. statytą Hašto Behešto paviljoną ir grįšite į Imamo aikštę mėgautis pirkiniais, vietinių gyventojų draugija ar leisitės į derybas su garsiųjų persiškų kilimų pardavėjais. Nakvynė viešbutyje Isfahane.

9 DIENA. ISFAHANAS–ABIANĖ–KAŠANAS (P)

Po pusryčių išvyksite į Kašaną. Pakeliui aplankysite UNESCO saugomą Abianės kaimelį, gyvuojantį jau 2 tūkst. metų. Šiame ypatingame kalnų kaimelyje žmonės rengiasi tradiciniais drabužiais ir kalba senuoju persų dialektu. Tai muziejus po atviru dangumi, dar vadinamas raudonuoju kaimeliu dėl rausvų pastatų spalvos. Tęsite kelionę į rožių miestą – Kašaną. Jo apylinkėse plyti didelės rožių plantacijos, iš kurių žiedlapių gaminamas rožių aliejus, naudojamas parfumerijos pramonei. Atvykę lankysitės vienoje didžiausių dengtų turgaviečių Irane. Nakvynė viešbutyje Kašane.
Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

10 DIENA. KAŠANAS–KOMAS–TEHERANAS (P)

Po pusryčių apsilankysite XVII a. įkurtuose Kašano Fin soduose, laikomuose persiško rojaus sodo pavyzdžiu. Seniausi persiški sodai Irane įtraukti ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Galėsite aplankyti pirklių namus, kurie dabar paversti muziejais. Tai tradiciniai namai, išsiskiriantys puikia puošyba, vidiniais kiemeliais ir sodais. Vėliau keliausite į Teheraną, pakeliui aplankydami Komą – šiitų piligrimų centrą su didžiausia Irane seminarija, kurioje studentai mokomi islamo teisės, filosofijos ir teologijos. Šiame mieste gyvena daugybė dvasininkų ir mokslininkų. Čia atkreipsite dėmesį į galvos apdangalus – turbanus, kurie simbolizuoja aukštųjų dvasininkų rangą. Šis miestas, kaip ir Mešhedas, yra svarbiausi Islamo religijos centrai Irane. Galėsite sustoti ir nufotografuoti vieną žymiausių mauzoliejų Irane. Jis skirtas Fatimai, kuri buvo vieno iš dvylikos imamų sesuo. Ji paskelbta šventąja, jos kapavietę lanko šimtai piligrimų, o netoli Fatimos kapavietės atrasti amžino poilsio vietą trokšta daugybė tikinčiųjų iš visos šalies. Kitatikiams draudžiama įeiti į šį mauzoliejų, tačiau visada galima ieškoti galimybės patekti į vidų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Teherane.
Nuvažiuotas atstumas 265 km.

11–12 DIENOS. TEHERANAS (P, V)

Teheranas oficialiai minimas nuo XII a., o Irano sostine tapo tik XVIII a. pabaigoje. Tai modernus, patrauklus ir žavus miestas, išlaikęs senas tradicijas. Miestas labai mobilus, išsiskiriantis transporto priemonių gausa gatvėse. Per dvi dienas ekskursijų metu aplankysite archeologijos ir kilimų muziejus, Rezos Abaso muziejų, Niavarano ir Golestano rūmus, Tajrish turgavietę su šalia esančia Imamzadeh mečete, juvelyrikos muziejų, kuris priklauso Irano centriniam bankui. Jame sukaupta didelė brangenybių kolekcija, turistai įleidžiami nustatytomis dienomis ir valandomis. Pirmą vakarą vyksite vakarieniauti į Darbandą – vieną iš Teherano priemiesčių su jaukiomis gatvelėmis ir kavinėmis. Antrą dieną vakarienė ir nakvynė viešbutyje Teherane.

13 DIENA. TEHERANAS–STAMBULAS–VILNIUS

Vidurnaktį vyksite į Teherano oro uostą. Skrydis Teheranas–Stambulas–Vilnius.

Kelionės data: 2014 10 22

Kelionės kaina: 6799 Lt / 1969 € asmeniui dviviečiame kambaryje

Į pasiūlymą įskaičiuota

 • visi skrydžiai pagal programą;
 • oro uostų mokesčiai;
 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą autobusu;
 • nakvynės 3* viešbučiuose ir karavansarajuje Jezde;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu; vietinių gidų paslaugos anglų kalba Persepolyje ir Isfahane;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į pasiūlymą neįskaičiuota

 • Irano viza ir formalumų sutvarkymas – apie 180 Lt;
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
 • neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra);
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui: vizų pratęsimas, įėjimo į objektus mokesčiai, nauji lėktuvo bilietai, skiepai ir kt.;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 17 keliautojų; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, kaina perskaičiuojama arba grupė gali vykti be kelionės vadovo;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 600 Lt;
 • priemoka , kai vyksta 14 keliautojų – 450Lt asmeniui dviviečiame kambaryje;
 • priemoka , kai vyksta 12 keliautojų – 550Lt asmeniui dviviečiame kambaryje;
 • nakvynių skaičius : 12 nakvynių;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • nepamirškite pasirūpinti savo sveikata, rekomenduotinas skiepų sąrašas svetainėje www.infovakcina.lt. Dėl skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją;
 • asmenys, kurių pasuose yra Izraelio sienos kirtimo spaudas, neįleidžiami į Iraną. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės.